
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Cathode Current | 85 µA |
| Initial Accuracy | 1 % |
| Shunt Current | 74 μA to 15 mA |
Stock: 146
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43651
Ext.Price$0.43651
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43651 | $0.43651 |
| 10 | $0.42614 | $4.26140 |
| 25 | $0.42311 | $10.57775 |
| 50 | $0.42010 | $21.00500 |
| 100 | $0.41710 | $41.71000 |
